Skip to content Skip to footer
0 items - $0.00 0
1. Вовед

CryptoMag.mk ја почитува приватноста на своите корисници и посетители на веб-страницата. Ние сме портал кој што има само една цел, да сподели вести и информации поврзани со криптовалути и блокчејн технологија. Ве молиме прочитајте ја оваа стана каде што ќе ги најдете сите детали за политика на приватност за cryptomag.mk, обезбедувајќи согласност за да ги користите нашите услуги.

2. Заштита на лични податоци
Локација на сервери

Ние сме компанија со седиште во Македонија и работиме со веб-сервери хостирани во Аризона, САД. Нашиот хостинг провајдер Namecheap се придржува до „заштита за приватност“ осигурувајќи дека вашите податоци се безбедно складирани. За повеќе информации за политиката за приватност на Namecheap, погледнете на следниот линк: Политика за приватност на податоците на Namecheap.

Податоци на регистрација

Доколку се регистрирате на нашата веб-страница, вашето корисничко име, е-маил адресата и сите дополнителни лични информации додадени на вашиот кориснички профил се складираат. Можете да ги проверите, уредувате или бришете вашите лични податоци во секое време (освен промена на вашето корисничко име). Администраторите на веб-страницата исто така можат да ги видат и уредуваат овие информации.

Коментари

Кога оставате коментари на нашата веб-страна, ги собираме податоците прикажани во формуларот за коментари, а исто така и IP адресата за да ни помогнеме во откривањето на спам коментари.

Формулар за контакт

Информациите доставени преку формуларот за контакт на нашата веб-страница се испраќаат до нашата е-пошта, која што се хостира на Namecheap.

Овие поднесоци се чуваат само за целите на услуги на клиентите, тие никогаш не се користат за маркетинг цели или да се споделуваат со трети страни.

GOOGLE ANALYTICS

На нашата веб-страница користиме Google Analytics за анонимни анализи за користењето на веб-страната.

Користење на личните податоци

Ние ги користиме вашите лични податоци во следниве случаи:

  • Верификација/идентификација на корисникот при користење на веб-страницата;
  • Обезбедување техничка помош;
  • Испраќање известувања до нашите корисници со важни информации за информирање за новости/промени;
  • Проверка на активноста на сметките со цел да се обезбеди сигурност;
  • Испорака на вашите онлајн нарачки од нашата продавница;
3. Вклучена содржина

Страниците на нашата веб-страна може да вклучуваат вградена содржина, како на пример видеа од YouTube. Вградената содржина од други веб-страници се однесува на ист начин како да сте ја посетиле другата веб-страница.

Овие веб-страници може да собираат податоци за вас, да користат колачиња, да вградуваат дополнително следење од трета страна и да ја следат вашата интеракција, вклучително и следење на вашата интеракција со вградената содржина доколку имате сметка и сте најавени на таа веб-страница.

4. Колачиња

Нашата веб-страница користи колачиња – мали текстуални датотеки што се поставени на вашиот уред за да и помогнат на страницата да обезбеди подобро корисничко искуство. Општо земено, колачињата се користат за задржување на корисничките параметри, складирање информации за работи како на пример производи додадени во кошничка, кориснички информации во делот на коментари и слично. Исто така колачињата служат за обезбедување анонимни податоци за следење на апликации од трети страни како Google Analytics. Колачињата генерално постојат за да го подобрат вашето искуство со прелистување. Сепак, можеби сакате да ги оневозможите колачињата на нашата веб-страница. Најефективниот начин да го направите ова е да ги оневозможите колачињата во вашиот интернет прелистувач. Можете лесно да го направите тоа од делот за помош на вашиот интернет прелистувач.

Потребни колачиња (сите посетители на веб-страната)
  • cfduid: Се користи за нашиот CDN, CloudFlare за да идентификува индивидуални посетители зад споделена IP адреса и да ги примени безбедносните поставки на основа по посетител. Видете повеќе информации за приватноста овде: CloudFlare Privacy Policy.
  • PHPSESSID: За да ја идентификувате вашата единствена сесија на веб-страницата.
Потребни колачиња (дополнителни за најавени посетители)
  • wp-auth: Се користи за автентикација на најавените посетители, автентикација на лозинка и проверка на корисникот.
  • wordpress_logged_in_{hash}: Се користи за автентикација на најавените посетители, автентикација на лозинка и проверка на корисникот.
  • wordpress_test_cookie Се користи за да се осигура дека колачињата работат правилно.
5. Кој има пристап до вашите податоци

Ако не сте регистриран корисник за нашата веб-страна, нема лични информации што можеме да ги задржиме или прегледаме во врска со вас.

Ако сте корисник со регистрирана сметка, до вашите лични податоци може да пристапат само нашите системски администратори.

6. Пристап на трети лица до вашите податоци

Ние не ги споделуваме вашите податоци со трети страни на начин да откриеме некоја од вашите лични информации како е-пошта, име, итн. Единствените исклучоци од тоа правило се за партнерите со кои треба да споделуваме ограничени податоци за да обезбедиме услуги што ги очекувате од нас. Како на пример податоци за испорака на вашите онлајн нарачки од нашата продавница.

7. Безбедносни мерки

Нашата веб-страница користи SSL/HTTPS протокол за безбедност. Ова ги шифрира нашите кориснички комуникации со серверите, така што личните информации за идентификација не се видливи од трети лица без овластување.

8. Измени

Можно е одвреме-навреме да се направат измени на нашата политика за приватност. Доколку се направи измена на некој дел од нашата политика за приватност, соодветно ќе ја ажурираме оваа страница и вие ќе бидете известени за промените.

Последна измена е направена на 21.03.2022.

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,607.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,326.91
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 553.57
solana
Solana (SOL) $ 151.49
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,329.84
xrp
XRP (XRP) $ 0.529158
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.50
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117741
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435843
tron
TRON (TRX) $ 0.138554
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.94
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 62,605.77
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.50
chainlink
Chainlink (LINK) $ 13.80
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 383.58
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.50
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.57
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.83
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.89
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.538254
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,466.75
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.176994
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.82
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.00001
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 0.999636
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 22.98
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.31
aptos
Aptos (APT) $ 6.73
stellar
Stellar (XLM) $ 0.104605
monero
Monero (XMR) $ 160.28
blockstack
Stacks (STX) $ 1.87
maker
Maker (MKR) $ 2,842.43
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.073478
vechain
VeChain (VET) $ 0.031482
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.09359
render-token
Render (RNDR) $ 6.44
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.34
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.30
mantle
Mantle (MNT) $ 0.750387
okb
OKB (OKB) $ 40.60
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.72983
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.50
injective-protocol
Injective (INJ) $ 22.05
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,375.50
sui
Sui (SUI) $ 0.812002
optimism
Optimism (OP) $ 1.80