Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
0 items - $0.00 0

BRICS ќе создаде наплатен систем заснован на дигитални валути и блокчејн!

Веќе некое време земјите од BRICS се обидуваат да ја намалат употребата на американски долари во нивните региони. Групата ќе создаде систем за плаќање базиран на блокчејн како дел од специјалната…

Најдобри мемекоини на Solana – 2024

Пазарот на криптовалути започна силен почеток од почетокот на 2024 година, а мем-монетите се вратија на сцената заедно со водечките криптовалути. Овие дигитални средства честопати креирани како забавно однесување на…

Shiba Inu ќе лансира мрежа фокусирана на приватност на Shibarium!

Shiba Inu токенот на екосистемот TREAT ќе напојува „нов слој на приватност“ за блокчејнот Shibarium. Претставник на Shiba Inu објави дека ќе биде лансирана нова мрежа фокусирана на приватност на блокчејнот…

Нови прописи на ЕУ: Дали доаѓа крајот на анонимните крипто трансакции?

На 31 март 2022 година, парламентот на Европската Унија гласаше за построги регулаторни мерки за крипто трансакциите. Овој потег, кој е дел од поголемата борба против перењето пари и финансискиот…

Terra (LUNA) ќе купи Bitcoin во вредност од 10 милијарди долари. Еве зошто!

Terra е еден од најбрзо растечките блокчејни во моментов. Навидум излезе од никаде, мрежата брзо стана силен ривал на водечките платформа за паметни договори. По досегашниот успех, основачот на…
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,733.81
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,338.63
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 554.07
solana
Solana (SOL) $ 151.98
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,340.35
xrp
XRP (XRP) $ 0.530415
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.51
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117846
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43489
tron
TRON (TRX) $ 0.138425
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.80
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 62,667.79
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.52
chainlink
Chainlink (LINK) $ 13.69
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 387.36
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.45
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.55
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.86
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.57
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.537984
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,480.29
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.176428
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.81
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.00001
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 0.999588
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 22.99
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.28
aptos
Aptos (APT) $ 6.69
stellar
Stellar (XLM) $ 0.103655
monero
Monero (XMR) $ 161.16
blockstack
Stacks (STX) $ 1.87
maker
Maker (MKR) $ 2,849.65
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.073496
vechain
VeChain (VET) $ 0.031266
render-token
Render (RNDR) $ 6.43
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.09338
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.32
mantle
Mantle (MNT) $ 0.747924
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.27
okb
OKB (OKB) $ 40.76
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.730697
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.48
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,382.86
injective-protocol
Injective (INJ) $ 21.91
optimism
Optimism (OP) $ 1.81
sui
Sui (SUI) $ 0.804766