Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Што е CEEK VR и каква е неговата иднина?

CEEK VR (CEEK) е проект за криптовалути што ги зближува уметниците и нивните обожаватели. Крипто валутата на проектот е CEEK. Да ги погледнеме деталите за CEEK VR, кој што неодамна привлече големо внимание на крипто пазарот.

CEEK VR (CEEK) е Metaverse проект, кој ги поврзува уметниците, спортистите и развивачите на дигитални производи директно со нивните обожаватели. CEEK VR ги обединува корисниците и уметниците во светот на виртуелната реалност преку соработка со најдобрите светски уметници.

CEEK VR направи сериозен скок на цената блгодарение на соработка со Universal Music, Bon Jovi, Lady Gaga, U2, Sting, Ziggy Marley и уште многу ѕвезди заедно со нивните обожаватели благодарение на технологијата на Metaverse.

CEEK VR се гледа себеси како иднината на објавувањето видео и музички записи. Компанијата поседува и комплет патентирани очила за виртуелна реалност (VR). Овој сет моментално се продава низ целиот свет. Овој VR сет им овозможува на радиодифузерите и уметниците да настапуваат и да монетизираат со помош на платформа за пренос на виртуелни настани.

Накратко, можеме да кажеме дека CEEK VR, кој им нуди шанса на уметниците, пејачите, радиодифузерите директно да комуницираат со нивните обожаватели и слушатели, исто така им нуди систем на заработка и следење на перформансите.

Кој е основач на CEEK VR?

Mary Spio, основач и извршен директор на CEEK VR. По потекло од Гана, студирала во САД по 16-годишна возраст. Spio е инженер за длабока вселена и технолошки иноватор. Spio, исто така служеше во воздухопловните сили на САД, развиваше содржини и технологии за глобалните гиганти како што се Boeing, Lucas Films, Universal Music, Microsoft Xbox, Детската болница во Мајами итн.. Денес, Spio е основач и ивршен директор на CEEK VR.

Што прави CEEK VR?

Со платформата за виртуелна реалност на CEEK, корисниците можат да се приклучат на светот на виртуелната реалност на Metaverse со своите пријатели. Овде можете да влезете во филмски свет или да трчате рамо до рамо со играчите на вашиот омилен тим. Накратко, во живо можете да уживате во 3D филмови, концерти, фестивали, и многу повеќе.

Што е CEEK coin?

Криптовалута на проектот и екосистемот CEEK VR се нарекува CEEK coin. CEEK е криптовалута со структура на Binance Smart Chain (BSC). Оваа монета ќе се користи за сите трансакции на платформата CEEK VR.

CEEK coin привлече внимание со своите перформанси во последните неколку месеци. Овој настап започна во октомври 2021 година. Додека продолжи да расте, забележа нова вредност на ATH од 1,20$ на 29 ноември 2021 година. Цената на CEEK coin беше само 0,03$ на крајот на октомври 2021 година.
Имаше зголемување од 3.900 отсто до вредноста на ATH.

Неколку важни податоци за CEEK coin:

All Time High: 1,20 $ (29 ноември 2021 година)
All Time Low: 0,000948 $ (13 март 2020 година)
Број на валути во циркулација: 744.176.729 CEEK
Максимален број на валути: 1.000.000.000 CEEK

Leave a comment

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,933.93
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,113.74
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 577.45
solana
Solana (SOL) $ 170.86
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,111.16
xrp
XRP (XRP) $ 0.521679
the-open-network
Toncoin (TON) $ 6.48
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15245
cardano
Cardano (ADA) $ 0.484109
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000025
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 37.18
tron
TRON (TRX) $ 0.123316
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 66,939.94
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.13
chainlink
Chainlink (LINK) $ 16.40
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 476.15
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 7.91
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.713905
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 13.49
litecoin
Litecoin (LTC) $ 84.00
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7.92
fetch-ai
Fetch.ai (FET) $ 2.30
dai
Dai (DAI) $ 1.00
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.89
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 28.60
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.11561
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.000009
render-token
Render (RNDR) $ 10.04
aptos
Aptos (APT) $ 8.57
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,230.72
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 0.999443
immutable-x
Immutable (IMX) $ 2.39
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 8.70
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.125158
filecoin
Filecoin (FIL) $ 5.85
mantle
Mantle (MNT) $ 0.978514
stellar
Stellar (XLM) $ 0.108018
arweave
Arweave (AR) $ 47.25
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,058.61
blockstack
Stacks (STX) $ 2.08
okb
OKB (OKB) $ 50.08
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.311097
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.12197
optimism
Optimism (OP) $ 2.55
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 1.01
maker
Maker (MKR) $ 2,798.35
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 2.59
vechain
VeChain (VET) $ 0.035582