Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
0 items - $0.00 0

Instagram ќе поддржува NFT-ња

CEO на Meta, Mark Zuckerberg, изјави дека Instagram наскоро ќе поддржува NFT-ња. Иако не даде никакви детали, Zuckerberg изјави дека функцијата ќе им овозможи на корисниците да ги префлат веќе постоечките…

Донациите за Украина достигнаа 108 милиони долари

Љубителите на блокчејн ширум светот продолжуваат со донации за Украина. Вкупните крипто донации на украинската влада, достигнаа до 108 милиони долари на 09.02.2022 година. Американската берза Kraken, исто така, објави дека…
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,110.28
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,287.10
cardano
Cardano (ADA) $ 0.420062
solana
Solana (SOL) $ 32.13
xrp
XRP (XRP) $ 0.441403
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000318
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.19
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.50
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.768155
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 12.12
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.10968
tron
TRON (TRX) $ 0.060995
vechain
VeChain (VET) $ 0.02267
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.39
decentraland
Decentraland (MANA) $ 0.679143
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 0.807364
mina-protocol
Mina Protocol (MINA) $ 0.576937