Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Whale астрономски инверстира на Shiba Inu

Една од 1.000 те најголеми Ethereum адреси си даодате над 271 милијарда Shiba Inu токени на својот паричник. Купувачот потроши нешто повеќе од 6 милиони долари.

Според WhaleStats, која ги следи 1.000-те најголеми адреси на Ethereum мрежата, 208-та најголема адреса си додаде Shiba Inu токени вредни над 6 милиони долари, конкретно 271,370,420,624 Shiba Inu токени.

Стапката за горење на Shiba Inu скокна откако беа изгорени над 745 милиони SHIB токени за само 24 часа. Горењето на на SHIB токени е трендинг тема во последните неколку недели, откако тимот што стои зад криптовалутата го објави лансирањето на портал за горење на токените кој треба да и помогне на заедницата да согорува токени во обид да ја намали нејзината циркулација.

Ethereum китовите константно акумулираат SHIB токени. Овој месец, друг кит инвестираше 1 милион долари за да купи 49,6 милијарди SHIB токени, додека претходно оваа година друг кит купи 58,9 милијарди SHIB токени за 1,9 милиони долари.

SHIBArmy особено го очекуваше лансирањето на Shibarium, мрежа со два слоја изградена на врвот на блокчејнот Ethereum наменета за поддршка на екосистемот Shiba Inu. Поставен е да овозможува „брзи трансакции со ниски трошоци оптимизирани за гејминг“.

Leave a comment

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,042.43
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,154.43
tether
Tether (USDT) $ 0.999704
bnb
BNB (BNB) $ 571.87
solana
Solana (SOL) $ 149.85
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,149.94
xrp
XRP (XRP) $ 0.526269
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.161521
the-open-network
Toncoin (TON) $ 6.22
cardano
Cardano (ADA) $ 0.506685
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000027
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 38.08
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 65,058.43
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 511.98
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.21
tron
TRON (TRX) $ 0.111213
chainlink
Chainlink (LINK) $ 14.92
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 15.83
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.739236
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 84.86
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7.85
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.75
dai
Dai (DAI) $ 0.999768
aptos
Aptos (APT) $ 10.16
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 27.89
mantle
Mantle (MNT) $ 1.24
blockstack
Stacks (STX) $ 2.76
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 1.00
filecoin
Filecoin (FIL) $ 6.62
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.130855
render-token
Render (RNDR) $ 9.05
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 8.64
okb
OKB (OKB) $ 55.85
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115544
immutable-x
Immutable (IMX) $ 2.20
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 1.21
bittensor
Bittensor (TAO) $ 475.26
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,177.14
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.087125
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 3.04
vechain
VeChain (VET) $ 0.042002
maker
Maker (MKR) $ 3,132.64
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.120219
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.289584
injective-protocol
Injective (INJ) $ 29.32
fetch-ai
Fetch.ai (FET) $ 2.49
optimism
Optimism (OP) $ 2.49
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.000006