Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
0 items - $0.00 0

Terra (LUNA) ќе купи Bitcoin во вредност од 10 милијарди долари. Еве зошто!

Terra е еден од најбрзо растечките блокчејни во моментов. Навидум излезе од никаде, мрежата брзо стана силен ривал на водечките платформа за паметни договори. По досегашниот успех, основачот на…

Донациите за Украина достигнаа 108 милиони долари

Љубителите на блокчејн ширум светот продолжуваат со донации за Украина. Вкупните крипто донации на украинската влада, достигнаа до 108 милиони долари на 09.02.2022 година. Американската берза Kraken, исто така, објави дека…

Корисници на Reddit ги споделуваат своите размислувања за инвестирање во Bitcoin на (ATH)

Многу крипто ентузијасти се обратија до социјалните медиуми во петокот за да ги изразат своите мисли. Еден корисник на Reddit по име imyourkingg, наводно, инвестирал 30% од сопственото богатство во…
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,507.75
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,334.55
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 553.12
solana
Solana (SOL) $ 151.43
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,335.55
xrp
XRP (XRP) $ 0.529399
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.52
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117646
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435211
tron
TRON (TRX) $ 0.13833
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.81
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 62,620.78
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.51
chainlink
Chainlink (LINK) $ 13.70
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 385.80
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.45
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.55
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.86
dai
Dai (DAI) $ 0.999908
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.65
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.538824
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,482.88
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.176755
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.88
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.00001
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 0.999268
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 22.95
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.29
aptos
Aptos (APT) $ 6.71
stellar
Stellar (XLM) $ 0.103821
monero
Monero (XMR) $ 161.37
blockstack
Stacks (STX) $ 1.87
maker
Maker (MKR) $ 2,857.39
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.074076
vechain
VeChain (VET) $ 0.031274
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.093644
render-token
Render (RNDR) $ 6.41
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.34
mantle
Mantle (MNT) $ 0.752313
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.29
okb
OKB (OKB) $ 40.55
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.731196
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.48
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,380.13
injective-protocol
Injective (INJ) $ 21.94
optimism
Optimism (OP) $ 1.81
sui
Sui (SUI) $ 0.803464