Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

The Bored Apes Yacht Club (BAYC) се токенизира  

The Bored Apes Yacht Club (BAYC) ги токенизира своите NFT-ња со airdrop што се проценува дека на секој сопственик на APE ќе му даде околу 50.000 долари.

„APE е токен направен за поддршка на она што е следно, контролирано и изградено од заедницата. Ќе послужи како децентрализиран протоколски слој за иницијативи предводени од заедницата кои ја водат културата напред во метаверзумот“, се вели во проектот.

Неговата пазарна вредност веќе достигна 2,5 милијарди долари, со издадени една милијарда токени, од кои што 277 милиони во оптек.

Извор: coinmarketcap.com

ApeCoin почна да се тргува по повеќе од 20 долари по монета, моментално цената на монета иснесува околу 8 долари. Можете да тргувате со ApeCoin на Binance, Coinbase и други поголеми берзи!

nWayPlay, кој се опишува како децентрализиран NFT пазар за колекционери и гејмери, изјави дека ќе инвестираат во ApeCoin „во нова play-to-earn игра која моментално е во фаза на развивање“.

Animoca Brands, исто така, изјави дека ќе инвестираат во ApeCoin „за тајниот проект што го развиваме со BAYC“.

Подолу можете да ги видите графиконите во живо на ApeCoin

apecoin
apecoin

ApeCoin (APE)

Price
$ 0.769771

Leave a comment

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,607.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,326.91
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 553.57
solana
Solana (SOL) $ 151.49
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,329.84
xrp
XRP (XRP) $ 0.529158
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.50
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117741
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435843
tron
TRON (TRX) $ 0.138554
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.94
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 62,605.77
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.50
chainlink
Chainlink (LINK) $ 13.80
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 383.58
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.50
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.57
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.83
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.89
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.538254
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,466.75
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.176994
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.82
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.00001
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 0.999636
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 22.98
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.31
aptos
Aptos (APT) $ 6.73
stellar
Stellar (XLM) $ 0.104605
monero
Monero (XMR) $ 160.28
blockstack
Stacks (STX) $ 1.87
maker
Maker (MKR) $ 2,842.43
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.073478
vechain
VeChain (VET) $ 0.031482
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.09359
render-token
Render (RNDR) $ 6.44
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.34
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.30
mantle
Mantle (MNT) $ 0.750387
okb
OKB (OKB) $ 40.60
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.72983
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.50
injective-protocol
Injective (INJ) $ 22.05
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,375.50
sui
Sui (SUI) $ 0.812002
optimism
Optimism (OP) $ 1.80