Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
0 items - $0.00 0

Нови прописи на ЕУ: Дали доаѓа крајот на анонимните крипто трансакции?

На 31 март 2022 година, парламентот на Европската Унија гласаше за построги регулаторни мерки за крипто трансакциите. Овој потег, кој е дел од поголемата борба против перењето пари и финансискиот…

Terra (LUNA) ќе купи Bitcoin во вредност од 10 милијарди долари. Еве зошто!

Terra е еден од најбрзо растечките блокчејни во моментов. Навидум излезе од никаде, мрежата брзо стана силен ривал на водечките платформа за паметни договори. По досегашниот успех, основачот на…

Instagram ќе поддржува NFT-ња

CEO на Meta, Mark Zuckerberg, изјави дека Instagram наскоро ќе поддржува NFT-ња. Иако не даде никакви детали, Zuckerberg изјави дека функцијата ќе им овозможи на корисниците да ги префлат веќе постоечките…
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,110.28
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,287.10
cardano
Cardano (ADA) $ 0.420062
solana
Solana (SOL) $ 32.13
xrp
XRP (XRP) $ 0.441403
terra-luna
Terra Luna Classic (LUNC) $ 0.000318
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.19
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.50
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.768155
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 12.12
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.10968
tron
TRON (TRX) $ 0.060995
vechain
VeChain (VET) $ 0.02267
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.39
decentraland
Decentraland (MANA) $ 0.679143
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 0.807364
mina-protocol
Mina Protocol (MINA) $ 0.576937